nahoru

Co je VPN?

Přišli jste zrovna z práce, máte za sebou dlouhý den a k večeři si chcete pustit dobrý film, kterým se odreagujete. V době internetu žádný problém. Po vyhledání filmu online však přichází zklamání: „Obsah není dostupný ve vaší zemi.“ Tento scénář zná asi každý. Tomuto zklamání se můžete snadno vyhnout pomocí VPN.

Co je to VPN?

VPN, neboli Virtual Private Network je program, který šifruje vaši aktivitu na internetu a tím chrání vaše soukromé údaje, skrývá vaši IP adresu nebo polohu a mimo jiné vás tím chrání před útoky hackerů nebo před únikem citlivých informací, jako jsou hesla či jiná uživatelská data. To se nejvíce hodí, pokud se často připojujete k veřejným Wi-Fi sítím.

K čemu je VPN dobrá?

Kromě ochrany před kybernetickými útoky zamezuje online VPN webovým serverům získávat údaje o vašem chování na internetu, nemusíte se tedy bát nevyžádaných e-mailových nabídek či dotazníků ze stránek, které jste kdysi navštívili.

Díky možnosti šifrovat vaší IP adresu můžete pomocí VPN také měnit geografickou „polohu“ vašeho počítače. Místo české IP adresy si můžete zvolit IP adresu jakékoliv jiné země a díky tomu získáváte přístup k obsahu, který je jinak omezen na území ČR. Už nikdy překažený filmový večer!

Jak si VPN zařídit?

Programů VPN najdeme na trhu velké množství, nejčastěji za měsíční předplatné. Online VPN zdarma jsou ve většině případů ve skutečnosti jen zkušební programy na týden či měsíc, načež už musíte zaplatit. Pokud najdete VPN zdánlivě bez poplatků, je šance, že se jedná o skrytý virus, nebo jsou její funkce silně omezené.

Proxy vs. VPN

Proxy i VPN jsou programy na šifrování vašich údajů a IP adresy. Rozdíl mezi nimi tkví ve zkratce v tom, že Proxy server si nemusíte stahovat jako software a zapínáte jej pouze na určité aplikace, ne na celou síť.

Dbejte na svou kybernetickou bezpečnost a zvažte připojení se k VPN!

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil