nahoru

Co je to handsfree a jak se používá?

Handsfree technologie se staly neodmyslitelnou součástí našeho každodenního digitálního života. Co stojí za označením handsfree, jakou podobu může mít a kde se nejčastěji používá?

Odpovědi najdete v našem článku.

 

Co je handsfree?

 

Termín handsfree označuje technologii, která je navržena tak, aby minimalizovala ruční manipulaci se zařízením. Jejím cílem je zejména zvyšovat pohodlí a bezpečnost při telefonování (nebo poslechu hudby) – právě tím, že umožňuje komunikaci bez použití rukou. To platí zejména v situacích, kdy je koncentrace na okolní dění klíčová, proto se často používá handsfree do auta. Handsfree technologie může mít několik podob.

Bezdrátová sluchátka s mikrofonem

 

Moderní bezdrátová sluchátka určená k použití s mobilními telefony, jsou často vybavena mikrofony. Počítají tak s tím, že s jejich pomocí můžete přijímat hovory a telefonovat. Tím, že se opírají o technologii Bluetooth, umožňují poslech i komunikaci s okolím bez omezujících kabelů a bez nutnosti držet telefon v ruce.

Handsfree do auta: bezpečnost na prvním místě

 

Bezdrátová technologie Bluetooth umožňuje propojení mobilního telefonu s handsfree sluchátky nebo vestavěným handsfree systémem ve vozidle. Moderní automobily často využívají právě vestavěné handsfree systémy, které minimalizují ruční manipulaci se zařízením během řízení a umožňují řidičům handsfree telefonování nebo ovládání hudby a určitých funkcí přímo z volantu, případně pomocí hlasových příkazů. Aktuálně se hovoří o tom, že s komunikací v autě (a s autem) by měla ve velmi brzké budoucnosti pomáhat umělá inteligence.

Hlasoví asistenti: s rukama v kapsách vyřeší vše za vás

 

Technologie jako Siri od společnosti Apple, Google Assistant nebo Alexa od společnosti Amazon umožňují uživatelům ovládat svá zařízení – a to nejen mobilní telefony, ale i rozličné vybavení v domácnosti – hlasem. Jedná se tedy o handsfree operace.

Jak spárovat handsfree zařízení s telefonem?

 

Pro spárování handsfree zařízení s telefonem postupujte následujícím způsobem: Zapněte Bluetooth na telefonu, zapněte handsfree zařízení (případně Bluetooth systém v autě), vyhledejte dostupná zařízení na telefonu/ve voze, vyberte požadované zařízení a telefon se zařízením spárujte. Po úspěšném spárování budete moct využívat handsfree funkce.

Výhody handsfree technologie

 

Díky handsfree si můžete užít své oblíbené aktivity pohodlně a bezpečně, a zároveň být produktivnější (efektivnější multitasking). Pokud handsfree zatím nepoužíváte, asi už tušíte, jak vás může tato technologie zbavit omezení a drobně, a přesto podstatně, ulehčit, potažmo zlepšit každý váš den.

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil