nahoru

Aktualizujte svůj Android na nejnovější verzi 10

Děláte pravidelně aktualizaci Android na svém telefonu? Aktualizace operačního systému Android nejen zrychlí chod mobilního zařízení, ale také vám dovolí užít si nových funkcí.

Díky nejnovější aktualizaci na Android 10 si svůj telefon můžete přepnout do tmavého režimu, ovládat všechny aplikace jedním kliknutím a užít si poslechu hudby v té nejvyšší kvalitě díky zesilovači zvuku přímo v mobilním zařízení. Jak aktualizovat Android a co je k tomu potřeba?

Jak zjistím svoji poslední verzi aktualizace Android?

Nejste si jistí poslední aktualizací? Své číslo aktuální verze Androidu zjistíte jednoduše:

  • přes kolonku Nastavení ve svém mobilním zařízení,
  • poté klepnutím na Informace o telefonu a následně Verze systému Android,
  • kde najdete Aktualizace zabezpečení systému i Číslo sestavení.

Než se pustíte do nové aktualizace systému, ujistěte se, že jste připojení k síti  Wi-Fi a máte dostatek místa paměti na telefonu.

Aktualizaci Android provedete jednoduše pomocí telefonu

Čas od času vám na telefon přijde oznámení o nejnovější verzi Android. V takovém případě stačí jen kliknout a aktualizace se okamžitě spustí. Pokud jste ovšem oznámení jen odklikli nebo jste si jej nevšimli, nejnovější aktualizaci můžete provést také sami:

    • v mobilním zařízení otevřete kolonku Nastavení,
    • v dolní časti klikněte na Systém a poté Aktualizace systému,
    • a následně stačí následovat pokyny na displeji.

Aktualizace se nedaří, co s tím?

Někdy se může stát, že se aktualizace začne stahovat, ale neproběhne její zdárné dokončení. V tom případě je vhodné vyčkat pár dní a aktualizace se poté znovu sama spustí. V případě, že nemáte dostatek místa v paměti telefonu, není možné nejnovější aktualizaci provést.

V neposlední řadě je také dobré vědět, že harmonogram aktualizací se odvíjí od zařízení, výrobce i mobilního operátora a není tak nutné věšet hlavu, pokud vám telefon nenabízí stejné aktualizace jako dalšímu uživateli telefonu se systémem Android.

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil