nahoru

10 rad, jak udržet Android v kondici

Instalace a odstranění aplikací

 1. Před instalací jakékoliv aplikace se ujistěte, že je aplikace kompatibilní s Vaším mobilním telefonem, jinak se může stát, že se Vám bude telefon sekat, vypínat, a další jiné chyby.
 2. S každou nainstalovanou aplikací si zabíráte nejen místo na Vaší paměťové kartě či paměti v telefonu, ale také místo operační paměti. S každou aplikací roste zatížení této operační paměti. Operační paměť slouží k bezproblémovému chodu mobilního telefonu, aby se Vám nesekaly přechody mezi menu a aplikací.
 3. Pokud aplikaci již nepoužíváte, doporučujeme aplikaci řádně odstranit včetně všech souborů, které po aplikaci zbyly.
 4. Nespouštějte více aplikací najednou, každou aplikaci řádně ukončete.
 5. Nainstalujte si třeba Android Booster nebo Advance Task killer, případně jinou aplikaci podobného typu. Tyto aplikace monitorují využití paměti, energie a jednoduše můžete „pozabíjet aplikace“, které momentálně nepoužíváte, čímž zmenšíte využití operační paměti a zmenšíte rychlost vybíjení baterie.

(Tento krok doporučujeme pro uživatele, kteří nemají hlubší znalosti a nedokáží si nastavit chod a ukončení aplikací ručně.)

TIP: Pokud si nevíte rady navštivte naši prodejnu.

Chod systému Android

 1. Každému uživateli, který používá mobilní telefon s OS Android doporučujeme alespoň 1x týdně telefon restartovat, aby se kompletně pročistila operační paměť RAM od souborů ze spuštěných aplikací.
 2. Pokud se chystáte zasahovat do operačního systému Android, doporučujeme si zazálohovat vše, co je pro Vás důležité. Po zásahu do systému si můžete smazat všechny data, která už nepůjdou obnovit.
 3. Rozmyslete, jestli je nutné používat Váš oblíbený Launcher (pokud jde o náročnější). Jako nejvíce výhodnější Launcher, se podle diskuzí na internetu považuje Holo Launcher, který je nenáročný na paměť RAM a plně dostačuje svojí funkcionalitou.
 4. Často si také uživatelé přehrávají na mobilním telefonu svojí stávající ROM-ku. Nicméně tento proces je velmi nebezpečný, při kterém může dojít k umrtvení zařízení. Především ztrácíte záruku a celkově přehrání ROM je nezákonné!
 5. Když už telefonu opravdu nic nepomáhá, doporučujeme zálohovat důležitá data a provést tzv. ,,hard reset“, kdy telefon vrátíte do původního stavu, v jakém telefon byl při zakoupení. Hard reset se provádí kombinací klávesových zkratek nebo v systému je tlačítko Obnovení do továrního stavu.

TIP: tento zákrok Vám udělají naší vyškolení prodejci za poplatek na našich prodejnách v OC Olympia Plzeň, nebo v Horažďovicích 

Možná nevíte, co brzdí Android

 1. Největší „bolest“ androidu je vykreslování, kdy vykreslování má normální prioritu, což znamená, že telefon vykresluje a při tom provádí další procesy. Naproti systémy iOS a Windows, které mají vykreslování s vysokou prioritou, tudíž zastaví všechny vedlejší procesy a zvesela vykreslují.
 2. Multiplatforma je další „bolavá noha“ Androiďáka. Systém Android není vyvíjen přímo na daný hardware, jako je tomu například u systému iOS, kdy operační systém je optimalizován pouze a pro jeden druh hardwaru. Na druhou stranu čistý Android, který nemá v sobě žádné grafické a jiné nástavby, je takřka dokonalý. Asi největší výhodou Androidu je jeho otevřenost a možnost si do něj přidat prakticky cokoliv, co Vás napadne.

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil