nahoru

Powerbanky pro Cubot KingKong 8

Powerbanky slouží k nabíjení elektroniky, pokud není k dispozici zásuvka. Nejčastěji je využívají cestovatelé, kteří potřebují udržovat svůj mobilní telefon v provozu i v přírodě. Mezi nimi je velmi oblíbená solární powerbanka, kterou dobíjejí sluneční paprsky. Powerbanka má většinou několik vstupů, nejčastěji jde o kombinaci USB a microUSB, případně USB-C. Powerbanky se hodí i na delší cesty vlakem, autobusem či letadlem, kde se často zásuvky hledají velmi obtížně. Jaké jsou základní parametry powerbanky?
Zobrazit více

V kategorii máme: 0 produktů 0 hodnocení

Od:

Do:

Dostupnost na prodejnách

    Od:

    Do:

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

Jakou má powerbanka kapacitu?
To je první otázka, kterou byste si měli při koupi powerbanky položit. Na výběr máte z několika variant.

  • Powerbanka do 10 000 mAh je poměrně skladná a ideální pro nabití vašeho smartphonu či přenosných reproduktorů.
  • Powerbanka nad 10 000 mAh umožňuje několikanásobné dobití smartphonu a hodí se i pro notebooky, které udrží o řadu hodin     déle v chodu.
  • Solární powerbanka je ideální pro delší pobyty v přírodě. Ovšem do věčně zamračených severských krajin se ji příliš nevyplatí brát. Solární powerbanky mají vysokou odolnost proti prachu a vodě, je tedy možné je dobíjet i za chůze např.     připnuté na batohu.

Skutečná efektivita
Kapacita uvedená na powerbance však pro vás není úplně přesná. Účinnost akumulátoru je samozřejmě nižší než 100 %. Proto pokud víte, že potřebujete určitou kapacitu powerbanky, vždy kupujte takovou, která má kapacitu o několik tisíc mAh větší. Skutečně využitelná kapacita pro vás se pohybuje mezi 65-80 %.
USB výstupy
Každá větší powerbanka má ideálně několik USB výstupů, kterými je možné dobíjet více zařízení najednou. Pokud chcete pomocí powerbanky dobíjet i svůj notebook, dejte si pozor, zda na to má speciální vstup. Jinak by se totiž powerbanka začala dobíjet z notebooku, což v danou chvíli rozhodně není žádoucí.
Zajímavou možností je též bezdrátová powerbanka, která nabíjí pouhým přiložením telefonu. Ta funguje však jen pro nejnovější typy telefonů (iPhone 8 a novější nebo Samsung Galaxy Note10+).
Rychlost dobíjení
Pokud máte zařízení s větší výkonností, je třeba si dát pozor na hodnotu výstupního proudu z powerbanky. Ten určuje, jak rychle se vám mobil či notebook dobíjí. Hodnota 1 A je dostatečná pro běžné mobilní telefony či reproduktory. Pro smartphone raději sáhněte po powerbance s hodnotou 2 A. Zpět nahoru

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil