Heuréka fb

Přihlášení a registrace

Přihlášení Facebookem

Přihlásit se Facebookem

Prodáváme tablety a mobilní telefony ČESKÉ a SK DISTRIBUCE

Prodáváme levné tablety a mobily značek Nokia, Samsung, Lenovo, Sony, LG, HTC, BlackBerry, Apple iPhone, Aligátor, Huawei, Prestigio, které pochází z České distribuce či Slovenské distribuce. Proč koupit telefon či tablet z české nebo slovenské distribuce? I na levné mobily či tablety z CZ a SK distribuce máte záruku originálního software, software vždy obsahuje češtinu, která nezmizí po aktualizaci nové verze softwaru, ale hlavně, můžete Váš přístroj reklamovat nejen na našich pobočkách či eshopu, ale i ve všech smluvních či značkových servisech. Nemluvě o tom, že vám dáme na každý u nás zakoupený kousek 100% záruku po dobu dvou let přímo od výrobce!

Shrnutí hlavních výhod telefonů či tabletů z oficiální české a slovenské distribuce:

  • bezproblémový záruční servis přímo od výrobce v jakémkoliv smluvním či značkovém servisu
  • originální software obsahující češtinu
  • originální české manuály
  • kompletní balení výrobku pro český a slovenský trh

 

Co to znamená šedý dovoz?

zdroj článku z www.heureka.cz

"Nemusí pocházet z oficiální české distribuce"?

Ve zkratce, že zboží nepochází od oficiálního distributora pro ČR, někdy tato skutečnost může být označováno také jako šedý dovoz. Toto zboží může pocházet z EU, ale i ze zemí mimo EU. To už záleží na konkrétním prodejci. Nevylučuje to, že mobil či tablet může být v češtině či s českým menu. Zboží ze šedého dovozu může být upraveno pro český trh. Balení se může lišit od obchodního balení u telefonů určených pro český trh, může chybět český návod či některé příslušenství.

Zboží ze šedého dovozu bývá levnější, což je hlavní výhoda. Hlavní nevýhoda spočívá v tom, že přístoj nelze reklamovat u výrobce, ale pouze přes daného prodejce. Ti musí ze zákona poskytovat servis, který většinou probíhá přes neautorizované servisy. S reklamacemi u těchto prodejců právě často bývají problémy. Tito prodejci někdy mívají v obchodních podmínkách vyhrazenou delší dobu na reklamace. Přístroj lze nechat opravit i v autorizovaném servisu, ale tuto opravu si majitel musí uhradit sám.

Kvůli problémům s reklamacemi prodejci často mění provozovatele a stává se, že až se vám přístroj porouchá, váš prodejce již nemusí existovat Domáhat se záručního servisu potom může být obtížné.

Prodejci také mohou mít upravenou standardní dobu záruky z dvou let na kratší. Zboží může být u nich prodáváno ve zvláštním režimu zákona jako bazarové.

Právo na odstoupení od smlouvy do 14 dní od převzetí zboží podle zákona č. 367/200 Sb., zůstává nezměněno.

Výhody

  • nižší cena zboží

Nevýhody

  • zboží nemá oficiální záruční list, nelze uplatnit záruku u výrobce či autorizovaném servisu
  • zboží je nutné reklamovat přímo u prodejce
  • balení se může lišit od oficiálního, může chybět návod či některé příslušenství
  • možná neserióznost či nespolehlnost prodejců, krátká "životnost" prodejců

Je důvod k obavám k nákupu v těchto obchodech?

Je určitě důvod k větší obezřetnosti. Fakt, že ušetříte několik korun, může být vykoupen případnými problémy v budoucnu - horší možnosti reklamace a servisu. U každého zboží je nutné se také informovat na přesný obsah balení, příslušentví a českého návodu, které mohou chybět.

V případě šedého dovozu důrazně doporučujeme zkontrolovat serióznost prodejce, pečlivěji prostudovat obchodní podmínky a přečíst si recenze ostatních zákazníků. Zkontrolujte si, zda-li tento obchod získal certifikát Ověřeno zákazníky, který ověřuje spokojenost zákazníků s přístroji, které mohou pocházet ze šedého dovozu.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace